Lidköping Ridklubb

Den 24 april är det dags för första kvalet av Lövsta Future Challenge Dressage!

LIVESÄNDNING

Se kvalet igen via Equisport, länk här

PROPOSITION

Proposition via TDB här.

TIDSSCHEMA, START- OCH RESULTATLISTA

Hittar du här.

Startande ekipage U25

  • Elin Mattsson

    Beckham

    Bernstein - Kontesse - Koncerz | h | 2002

    Ägare: Lottie Mattson

    Uppfödare: Johanna Nihlgård

  • Hannah Rosendal

    Beau-Amor

    Painted Black - Gamora - Wellington | h | 2006

    Ägare: Hannah Rosendal

    Uppfödare:

  • Evelina Söderström

    Cilantro

    Johnson - Cinnamon - Blue Hors Hertug | h | 2007

    Ägare: Ann-Sofi Söderström

    Uppfödare: Ylva Joyce

  • Victoria Karlsson

    Cum Laude SVU

    Johnson - Jody - Ametist | h | 2007

    Ägare: Victoria Karlsson

    Uppfödare: N. Blomsma

  • Emelie Aldenfalk

    Winton

    Warsteiner - Dolce Vita - Donnerfly | h | 2004

    Ägare: Emelie Aldenfalk

    Uppfödare: Ulf Nilsson

  • Sofia Kühner Säterskog

    Forastera

    Figaro R - Guanaja - Bocelli | h | 2010

    Ägare: Kühner Dressage AB

    Uppfödare: Horse Farm Åsälv AB

  • Felicia Olofsson

    Dan Brown

    Dancier - Helena - Hohenstein | h | 2008

    Ägare: Skillinge Dressyr AB

    Uppfödare: Hans Hosp

  • Lovisa Pettersson

    Sir Adam

    Krack C - Norelja - Calypso III | h | 2005

    Ägare: Anna Pettersson, Mattias Pettersson

    Uppfödare: H. Lamers

  • Elin Andersson

    Ciwi

    Briar - Camomill - Chirac | h | 2000

    Ägare: Christine Esping

    Uppfödare: Christine Esping

Startande ekipage Unga Grand Prix-hästar

  • Invoice

    Jazz - Roxanne - Ferro | h | 2012

    Ägare: Maria von Essen

    Uppfödare: P.J. Crum

    Maria von Essen

  • Zidney (SWB)

    Zuidenwind - - Laurentio | val | 2010

    Ägare: Stefan Jansson, Magnus Ringmark

    Uppfödare: Camilla och Set Andersson

    Stefan Jansson

  • Autograf Q

    Ampere - Udith - Jazz | val | 2010

    Ägare: Mads Hendeliowitz AB, Maria Westerberg

    Uppfödare: Nils-Gunnar Hansson

    Mads Hendeliowitz

  • Kopparkulla Malovana (23)

    Zuidenwind - Laventa - Nactus | sto | 2010

    Ägare: Åsa Nyström

    Uppfödare: Monica och Sören Björkdahl/AB Kopparkulla Gård

    Åsa Nyström

  • Leo Degraunch

    Sir Oldenburg - Kalina - Welt Hit II | h | 2010

    Ägare: Helene Holzt Karlsson

    Uppfödare: Heinz Lampe

    Helene Holzt Karlsson

  • Camilo (SWB)

    Sir Oldenburg - - Florencio I | h | 2011

    Ägare: Alexandra Wikner Andersson

    Uppfödare: Maria Gustafsson

    Alexandra Wikner Andersson

  • Rudolph

    Zuidenwind - Rozette - Rosevelt | val | 2011

    Ägare: Britt Marie H-Ivarsson

    Uppfödare: Britt Marie H-Ivarsson

    Britt Marie H-Ivarsson

  • Rabalder (SWB)

    Skovens Rafael - - Waliant | val | 2010

    Ägare: Dammängens Entrepenad & Dressyr

    Uppfödare: Ulrika Holmqvist

    Anki Almlöf

Kontakt