Djursholm 16-18 september

Det är dags för det tredje kvalet av Lövsta Future Challenge Dressage vid Djursholms Ridklubb.

LIVESÄNDNING

Länken till livesändning hittar du här.

PROPOSITION

Proposition i TDB hittar du här.

TIDSSCHEMA

Tidsschema, start och resultatlistor hittar du här.

Startande ekipage U25

  • Cecilia Bergåkra (anmäld 2022-02-14)

    Izack

    Blue Hors Zack - - Donnerfly | h | 2009

    Ägare: P&A Development AB

    Uppfödare: P&A Development AB

  • Jessica Boström (anmäld 2022-02-10)

    Excalibur af Tibbaröd

    Lambourgini - Axizt - Maximilian | val | 2007

    Ägare: Jessica Boström

    Uppfödare: Pauline Jensen

  • Sofia Buskhe (anmäld 2022-04-08)

    Dexter

    Westpoint - Zingara - Flemmingh | val | 2008

    Ägare: Håkan Buskhe

    Uppfödare: R. van der Veen och B. Ruitenberg-van der Veen

  • Lo Dahlquist Mörkenstam (anmäld 2022-03-13)

    Welton Five

    Weltman - Tema - Maraton | h | 2001

    Ägare: Lo Dahlquist Mörkenstam, Marina Dahlquist

    Uppfödare: Annika Andersson

  • Filippa Norrman (anmäld 2022-02-13)

    HS Indigo

    Skovens Rafael - Blue - Weltman | h | 2009

    Ägare: Kattis Ridcenter

    Uppfödare: Karin Lindbergsson

  • My Sandgren (anmäld 2022-02-10)

    Hampuz M.Ge

    Dandreo - Katitzi - Don Schufro | val | 2006

    Ägare: Familjen Sandgren

    Uppfödare: Maria Gerdin

  • Evelina Söderström (anmäld 2022-02-14)

    Cilantro

    Johnson - Cinnamon - Blue Hors Hertug | h | 2007

    Ägare: Ann-Sofi Söderström

    Uppfödare: Ylva Joyce

  • Hannah Rosendal (anmäld 2022-02-27)

    Beau-Amor

    Painted Black - Gamora - Wellington | h | 2006

    Ägare: Hannah Rosendal

    Uppfödare:

  • Klara Svanberg (anm 2022-03-06)

    Bon Geste

    Dutch Dormello DDH - - Nabuur | h | 2006

    Ägare: Anette Svanberg

    Uppfödare: G.I. Mellema Neesman

  • Elize Idéen ( anmäld 2022-03-17)

    Schneekoppe Dot Com

    Dollman - Charmantika - Charmant AA | val | 2002

    Ägare: Elize Ideén

    Uppfödare: Reiner Trilling

  • Mary-Sophie Haid-Bondergaard (anmäld 2022-09-04)

    Roberto des Frettes

    Carinho Des Noes - Idole Des Frettes - Boulou | h | 2005

    Ägare: Norrehee DRESSAGE Stable AB

    Uppfödare: Mlle Annie Augras

  • Jennifer Lindvall (anmäld 2022-02-18)

    Midt-West Casino

    De Niro - - Rubinstein | h | 2004

    Ägare: jennifer Lindwall

    Uppfödare: Poul Erik Nielsen, Stutteri Midt-West

  • Emma Brunfelter (anmäld 2022-03-04)

    Entutu

    Ehrenpreis - Cindy - Cacir AA | h | 2007

    Ägare: Liane Wachtmeister

    Uppfödare: Heinrich Wilhelm Strunk

  • Matilda Stymne (anmäld 2022-05-04)

    Faarbaekgaards Rising Star

    - - | val |

    Ägare: Matilda Stymne

    Uppfödare: Anne Sofie och Niels Bagge

Startande ekipage Unga GP-hästar

  • Lampard EMS (anmäld 2022-02-12)

    Ampere - Akriuchette - Akribori | val | 2012

    Ägare: Erik Strömqvist

    Uppfödare: Erik Strömqvist

    Per Duvefelt

  • Skovly’s Mr B (anm 2022-03-06)

    Blue Hors Hotline - - Blue Hors Don Schufro | val | 2012

    Ägare: Helena Gustafsson

    Uppfödare: Bente Rasmussen

    Helena Gustafsson

  • Milwaukee (anmäld 2022-02-10)

    Millenium - - De Niro | val | 2012

    Ägare: Mads Hendeliowitz AB, Maria Westerberg

    Uppfödare: Zuchthof Breher

    Mads Hendeliowitz

  • Camilo (anmäld 2022-02-27)

    Sir Oldenburg - Cinova - Florencio I | h | 2011

    Ägare: Alexandra Wikner Andersson

    Uppfödare: Maria Gustafsson

    Alexandra Wikner Andersson

  • Romeona (36) (anmäld 2022-02-16)

    Blue Hors Don Romantic - - Briar | sto |

    Ägare: Martin Ågevall

    Uppfödare: Ann-Sofie Lilja

    Martin Ågevall

  • Diod (anmäld 2022-04-20)

    Ampere - Delight (F.2) - Don Schufro | sto | 2012

    Ägare: Per-Arne Persson

    Uppfödare: Per-Arne Persson

    Yvonne Österholm

  • Giuliano B (anmäld 2022-02-10)

    - - | val | 2011

    Ägare:

    Uppfödare:

    Karin Persson

  • Mi Corazón (anmäld 2022-03-07)

    Connaisseur - - Bocelli (SWB) | h | 2011

    Ägare: Jenny Engström

    Uppfödare: Jenny Engström

    Jenny Engström

  • X-cilent (anmäld 2022-02-12)

    Connaisseur - - Weltmeyer | val | 2011

    Ägare: Lundblad Dressyr

    Uppfödare: Anna Ericsson

    Charlotta Lundblad

  • Heston for U (anmäld 2022-03-17)

    Zuidenwind - Zarlette - Prestige VDL | h | 2011

    Ägare: Rose Mathisen

    Uppfödare: Ugglarps Gård AB

    Rose Mathisen

  • Bo Derry (anmäld 2022-06-30)

    Bordeaux - Lady in Red - Londonerry | val | 2011

    Ägare: Ann-Christin Leideborg

    Uppfödare: Friedrich Möhle

    Alexandra Leideborg

  • My Friend (anmäld 22-08-30)

    - - | val | 2011

    Ägare: Stall Eriksro samt Cecilia, Emilia & Olivia Bergåkra

    Uppfödare: Stall Eriksro

    Cecilia Bergåkra

  • Diod (anmäld 2022-04-20)

    Ampere - Delight (F.2) - Don Schufro | sto | 2012

    Ägare: Per-Arne Persson

    Uppfödare: Per-Arne Persson

    Yvonne Österholm

  • Hambrosio (anmäld 2022-09-04)

    Beirão - Libia II - Rubi | h | 2013

    Ägare: Charlotte Haid & António Miguel Mota Baptista

    Uppfödare: Estado Portugues - Coudelaria de Alter do Chão

    Charlotte Haid-Bondergaard

  • Imando (anmäld 2022-02-16)

    - - | val | 2013

    Ägare: Sanna Nilsson

    Uppfödare: M.Tegenbosch

    Mattias Janson

  • Frank Wild (anmäld 2022-02-11)

    Firenze - Wild Wilma - Warsteiner | val | 2013

    Ägare: Equestrian by M

    Uppfödare: Anita Rostner

    Matilda Linder

  • Mc Gordon (anmäld 2022-02-12)

    Connery - Miss Hillery - Highlander | h | 2012

    Ägare: Maria Eriksson

    Uppfödare: Håkan Pettersson

    Maria Eriksson

  • Invoice (anmäld 2022-03-03)

    Jazz - Roxanne - Ferro | h | 2012

    Ägare: Maria von Essen

    Uppfödare: P.J. Crum

    Maria von Essen

Kontakt