Flyinge 30 sep-2 okt

Den 30 september-2 okt kommer tredje kvalet av LFC Dressage gå av stapeln under SWB Equestrian Weeks på Flyinge.

LIVESÄNDNING

Se livesändning hos Equisport här.

PROPOSITION

Proposition hittar du hos TDB här.

TIDSSCHEMA, START- OCH RESULTATLISTA

Hittar du här.

LFC Deltagarlista Unga Hästar

  • Lampard EMS (anmäld 2022-02-12)

    Ampere - Akriuchette - Akribori | val | 2012

    Ägare: Erik Strömqvist

    Uppfödare: Erik Strömqvist

    Per Duvefelt

  • Hambrosio (anmäld 2022-09-04)

    Beirão - Libia II - Rubi | h | 2013

    Ägare: Charlotte Haid & António Miguel Mota Baptista

    Uppfödare: Estado Portugues - Coudelaria de Alter do Chão

    Charlotte Haid-Bondergaard

  • Davalerian (anmäld 2022-09-09)

    Dante Weltino OLD - Valencia - Vivaldi | val | 2014

    Ägare: EQUES MANAGEMENT AB

    Uppfödare: Heinrich Kampmeyer

    Carl Hedin

  • Milwaukee (anmäld 2022-02-10)

    Millenium - - De Niro | val | 2012

    Ägare: Mads Hendeliowitz AB, Maria Westerberg

    Uppfödare: Zuchthof Breher

    Mads Hendeliowitz

  • Rudolph (anmäld 2022-04-11)

    Zuidenwind - Rozette - Rosevelt | h | 2011

    Ägare: Britt-Marie H-Ivarsson

    Uppfödare: Britt-Marie H-Ivarsson

    Britt Marie H-Ivarsson

  • Imando (anmäld 2022-02-16)

    - - | val | 2013

    Ägare: Sanna Nilsson

    Uppfödare: M.Tegenbosch

    Mattias Janson

  • Goreklintgårds Toledo (anmäld 2022-02-12)

    Temptation - - Sandro Hit | val | 2011

    Ägare: Dan Nordenberg

    Uppfödare: Joergen Ravn

    Ida Küchenmeistern Nordenberg

  • Frank Wild (anmäld 2022-02-11)

    Firenze - Wild Wilma - Warsteiner | val | 2013

    Ägare: Equestrian by M

    Uppfödare: Anita Rostner

    Matilda Linder

  • X-cilent (anmäld 2022-02-12)

    Connaisseur - - Weltmeyer | val | 2011

    Ägare: Lundblad Dressyr

    Uppfödare: Anna Ericsson

    Charlotta Lundblad

  • Heston for U (anmäld 2022-03-17)

    Zuidenwind - Zarlette - Prestige VDL | h | 2011

    Ägare: Rose Mathisen

    Uppfödare: Ugglarps Gård AB

    Rose Mathisen

  • Tokhára (anmäld 2022-03-12)

    Don Schufro - Euforie - Stedinger | h | 2012

    Ägare: Lena Nyström

    Uppfödare: Lennart Nyström

    Amanda Meijer

  • Druwa (anmäld 2022-04-07)

    Don Primero - Rut - Rubinrot | sto | 2011

    Ägare: Helen Persson

    Uppfödare: Magnus Dyrendahl

    Helen Persson

  • Giuliano B (anmäld 2022-02-10)

    - - | val | 2011

    Ägare:

    Uppfödare:

    Karin Persson

  • Fusion(anmäld 2022-09-26)

    Fürstenball - Theca (36)SWB - Topaasch | h | 2011

    Ägare: Anita Roslund

    Uppfödare: Lena Nyström

    Anita Roslund

  • Camilo (anmäld 2022-02-27)

    Sir Oldenburg - Cinova - Florencio I | h | 2011

    Ägare: Alexandra Wikner Andersson

    Uppfödare: Maria Gustafsson

    Alexandra Wikner Andersson

  • Romeona (36) (anmäld 2022-02-16)

    Blue Hors Don Romantic - - Briar | sto |

    Ägare: Martin Ågevall

    Uppfödare: Ann-Sofie Lilja

    Martin Ågevall

LFC Deltagarlista U25

  • Cecilia Bergåkra (anmäld 2022-02-14)

    Izack

    Blue Hors Zack - - Donnerfly | h | 2009

    Ägare: P&A Development AB

    Uppfödare: P&A Development AB

  • Jessica Boström (anmäld 2022-02-10)

    Excalibur af Tibbaröd

    Lambourgini - Axizt - Maximilian | val | 2007

    Ägare: Jessica Boström

    Uppfödare: Pauline Jensen

  • Emma Brunfelter (anmäld 2022-03-04)

    Entutu

    Ehrenpreis - Cindy - Cacir AA | h | 2007

    Ägare: Liane Wachtmeister

    Uppfödare: Heinrich Wilhelm Strunk

  • Sofia Buskhe (anmäld 2022-04-08)

    Dexter

    Westpoint - Zingara - Flemmingh | val | 2008

    Ägare: Håkan Buskhe

    Uppfödare: R. van der Veen och B. Ruitenberg-van der Veen

  • Elin Falk(anmäld 2022-05-17)

    Black Boy

    - - | h | 2006

    Ägare: Johan Falk

    Uppfödare: van de Graaf-Pierhagen

  • Mary-Sophie Haid-Bondergaard (anmäld 2022-09-04)

    Roberto des Frettes

    Carinho Des Noes - Idole Des Frettes - Boulou | h | 2005

    Ägare: Norrehee DRESSAGE Stable AB

    Uppfödare: Mlle Annie Augras

  • Victoria Karlsson (anmäld 2022-02-10)

    Cum Laude SVU

    Johnson - Jody - Ametist | h | 2007

    Ägare: Victoria Karlsson

    Uppfödare: N. Blomsma

  • Jennifer Lindvall (anmäld 2022-02-18)

    Midt-West Casino

    De Niro - - Rubinstein | h | 2004

    Ägare: jennifer Lindwall

    Uppfödare: Poul Erik Nielsen, Stutteri Midt-West

  • Filippa Norrman (anmäld 2022-02-13)

    H.S Indigo

    Skovens Rafael - - Weltman | h | 2009

    Ägare: Kattis Ridcenter AB

    Uppfödare: Karin Lindbergson, Hagbyholm Stuteri

  • Hannah Rosendal (anmäld 2022-02-27)

    Beau-Amor

    Painted Black - Gamora - Wellington | h | 2006

    Ägare: Hannah Rosendal

    Uppfödare:

  • My Sandgren (anmäld 2022-02-10)

    Hampuz M.Ge

    Dandreo - Katitzi - Don Schufro | val | 2006

    Ägare: Familjen Sandgren

    Uppfödare: Maria Gerdin

  • Klara Svanberg (anm 2022-03-06)

    Bon Geste

    Dutch Dormello DDH - - Nabuur | h | 2006

    Ägare: Anette Svanberg

    Uppfödare: G.I. Mellema Neesman

  • Evelina Söderström (anmäld 2022-02-14)

    Cilantro

    Johnson - Cinnamon - Blue Hors Hertug | h | 2007

    Ägare: Ann-Sofi Söderström

    Uppfödare: Ylva Joyce

Kontakt