Flyinge 2-3 oktober

Den 2-3 oktober kommer tredje kvalet av LFC Dressage gå av stapeln under SWB Equestrian Weeks på Flyinge.

LIVESÄNDNING

Se livesändning hos Equisport här.

PROPOSITION

Proposition hittar du hos TDB här.

TIDSSCHEMA, START- OCH RESULTATLISTA

Hittar du här.

LFC Deltagarlista Unga Hästar

  • Lord Django

    Stalypso - - Londonderry | val | 2010

    Ägare: Lövsta Stuteri AB

    Uppfödare: Hermann Heeren

    Caroline Darcourt

  • Rudolph

    Zuidenwind - Rozette - Rosevelt | val | 2011

    Ägare: Britt Marie H-Ivarsson

    Uppfödare: Britt Marie H-Ivarsson

    Britt Marie H-Ivarsson

  • Van der Veen

    Vitalis - Fiorella - Fidermark | h | 2013

    Ägare: Eques Management AB

    Uppfödare: Jana Jostmeier

    Carl Hedin

  • Autograf Q

    Ampere - Udith - Jazz | val | 2010

    Ägare: Mads Hendeliowitz AB, Maria Westerberg

    Uppfödare: Nils-Gunnar Hansson

    Mads Hendeliowitz

  • Gerion

    Jazz - Aimée de Jeu, - Don Primero | h | 2011

    Ägare: Särö Stable

    Uppfödare: C. J. Reemst

    Emma Jönsson

  • Kopparkulla Malovana (23)

    Zuidenwind - Laventa - Nactus | sto | 2010

    Ägare: Åsa Nyström

    Uppfödare: Monica och Sören Björkdahl/AB Kopparkulla Gård

    Åsa Nyström

  • Invoice

    Jazz - Roxanne - Ferro | h | 2012

    Ägare: Maria von Essen

    Uppfödare: P.J. Crum

    Maria von Essen

  • Druwa

    Don Primero - - Rubinrot | sto | 2011

    Ägare: Helen Persson

    Uppfödare: Magnus Dyrendahl

    Helen Persson

  • Milwaukee

    Millenium - - De Niro | val | 2012

    Ägare: Mads Hendeliowitz AB, Maria Westerberg

    Uppfödare: Zuchthof Breher

    Mads Hendeliowitz

  • Fusion

    Fürstenball - - Topaasch | val | 2011

    Ägare: Anita Roslund

    Uppfödare: Lena Nyström

    Anita Roslund

  • Leo Degraunch

    Sir Oldenburg - Kalina - Welt Hit II | h | 2010

    Ägare: Helene Holzt Karlsson

    Uppfödare: Heinz Lampe

    Rose Mathisen

LFC Deltagarlista U25

  • Victoria Karlsson

    Cum Laude SVU

    Johnson - Jody - Ametist | h | 2007

    Ägare: Victoria Karlsson

    Uppfödare: N. Blomsma

  • Emelie Aldenfalk

    Winton

    Warsteiner - Dolce Vita - Donnerfly | h | 2004

    Ägare: Emelie Aldenfalk

    Uppfödare: Ulf Nilsson

  • Elin Mattsson

    Beckham

    Bernstein - Kontesse - Koncerz | h | 2002

    Ägare: Lottie Mattson

    Uppfödare: Johanna Nihlgård

  • Elin Andersson

    Ciwi

    Briar - Camomill - Chirac | h | 2000

    Ägare: Christine Esping

    Uppfödare: Christine Esping

  • Emma Brunfelter

    Entutu

    Ehrenpreis - Cindy - Cacir AA | val | 2007

    Ägare: Liane Wachtmeister

    Uppfödare: Heinrich och Wilmer Strunk

  • Katarina Hedlund

    Goldmine

    Smashing Hit - - Bernstein | val | 2006

    Ägare: Lotta Hedlund

    Uppfödare: Poul Erik Lang

  • Sofia Kühner Säterskog

    Forastera

    Figaro R - Guanaja - Bocelli | h | 2010

    Ägare: Kühner Dressage AB

    Uppfödare: Horse Farm Åsälv AB

  • Petra Lind

    Was guckst Du

    Wolkentanz II - - Alabaster | val | 2001

    Ägare: Erica Stenlund

    Uppfödare: Dr Christoph Rowold

  • Filippa Norrman

    H.S Indigo

    Skovens Rafael - - Weltman | h | 2009

    Ägare: Kattis Ridcenter AB

    Uppfödare: Karin Lindbergson, Hagbyholm Stuteri

  • Lovisa Pettersson

    Sir Adam

    Krack C - Norelja - Calypso III | h | 2005

    Ägare: Anna Pettersson, Mattias Pettersson

    Uppfödare: H. Lamers

  • Evelina Söderström

    Latinotanz

    Fidertanz - Futura - Latimer | h | 2006

    Ägare: SmartHorse AB

    Uppfödare: Deckstn. Antonius Böckman

Kontakt